Българка с 2 победи на Олимпиадата за глухи в София

България

Надпреварите в Олимпийските игри за глухи, "Дефлимпикс", на които София е домакин, продължават вече четвърти ден.
Бадминтонистката Гергана Баръмова постигна нова победа по пътя си към защита на олимпийската титла вчера. В зала "Христо Ботев" българката отстрани по категоричен начин представителката на Германия Хелга Дийслин с 2:0 гейма. Нашето момиче позволи на съперничката си да спечели общо едва 11 точки, като в отделните части записа съответно 21:5 и 21:6. Така след 2 победи бадминтонистката ни е на първо място в своята група и се класира за елиминационната фаза.
Близо 5000 състезатели от 96 държави, в 18 вида спорт участват 22-рите летни олимпийски игри за хора с увреден слух. България е представена от 43-ма състезатели в бадминтон, борба, боулинг, волейбол, джудо, карате, лека атлетика, плуване и тенис на маса.

Източник: standartnews.com