Нов Български Университет - гр. София

Адрес: гр. София, ж.к. Овча купел-2, ул. Монтевидео № 21

Телефон:
02/8110 180 - Студентски информационен център
02/8110 101 - Информационен отдел
Е-mail[email protected]

Уеб сайт: www.nbu.bg 

Университетът е учреден на 18 септември 1991 година с решение на Седмото велико народно събрание. През 2001 и 2005 година НБУ получава институционална акредитация от Националната агенция за оценяване и акредитация. През 2004 година университетът е акредитиран и от The Open University във Великобритания.

Нов български университет въвежда за първи път в България кредитната система; обучението по образователните степени специалист, бакалавър и магистър; дистанционното и продължаващото обучение; електронното обучение.

Нов български университет (известен още като НБУ) е български частен университет. Основната му база е разположена в София в две сгради (наричани 1-ви и 2-ри корпус), като притежава и други академични бази из страната, а също и собствена университетска библиотека в София — Библиотека на НБУ. Университетът разполага със собствено издателство. В Нов български университет се обучават годишно около 12 000 студенти в 37 бакалавърски, 69 магистърски и 26 докторски програми.

Образователната философия на НБУ се основава на либералната идея за образование, свързващо придобиването на знания и професионалното специализиране с общото духовно развитие.
Мисията на Нов български университет е:

- да бъде ориентирана към своите студенти автономна академична институция за изграждане на предприемчиви личности, отговорни за собственото си развитие.
- да бъде среда за развитие на социално ангажирани личности, подготвени за живот в условията на демокрация, гражданско общество, пазарни отношения, европейско и световно интегриране.
- да бъде либерална академична институция, основана на връзката между образование, изследване и предприемчивост.
- да осигурява интердисциплинно общо и тясно специализирано образование, основано на изследвания и на връзка с практиката.

Девизът на университета е „Ne varietatem timeamus“ — „Да не се боим от разнообразието“.

Източник: bg.wikipedia.org
Снимки: Интернет

(17.07.2012)